• TopImage
   
 
  • TopImage
   
 
  • TopImage
   
 
  • TopImage
   

O MWM...

Ponad 140 lat doświadczenia…

MWM serwis i części

Firma zlokalizowana jest w Mannheim w Niemczech od 2013 roku działa na rynku pod nową nazwą Caterpillar Energy Solutions GmbH . Zarówno firma jak i jej marka
MWM posiada ponad 140 lat doświadczenia na polu rozwoju  i optymalizacji rozwiązań energetycznych, systemów zasilania na gaz naturalny oraz gazy specjalne. Zajmuje wiodącą pozycję na rynku w dziedzinie wysoko wydajnych i ekologicznie przyjaznych i  zaawansowanych rozwiązań energetycznych.

Producent gazowych agregatów prądotwórczych o szerokim zakresie mocy od 400 do 4300 kW. Produkowane w Mannheim agregaty gazowe zasilane są gazami różnego pochodzenia tj. gazem ziemnym, biogazem, gazem wysypiskowym itd. Za sprawą swojej technologii oszczędzania paliwa firma wspiera odpowiedzialne społecznie korzystanie z zasobów naturalnych. Firma ma silne przeświadczenie, iż stosowanie rozwiązań ukierunkowanych na ekologię może być również ekonomicznie opłacalne.

Firma MWM została założona w 1871 roku przez wynalazcę i konstruktora Carla Benz’a, który to zapoczątkował erę silników gazowych. Przez wiele lat MWM był znany jako Motoren-Werke Mannheim (MWM). Podstawowym przedmiotem działalności firmy MWM była wówczas budowa silników diesla, w tym w szczególności do samochodów ciężarowych oraz maszyn rolniczych.

Lata 1878 i 1880 były dla firmy kluczowe, w związku z wyprodukowaniem i uruchomieniem w fabryce w Mannheim dwóch pierwszych silników gazowych.

Dziś MWM oferuje głównie silniki gazowe do zastosowania w układach kogeneracyjnych i biogazowych o mocach od 400-4300 KW. Twórcze podejście inżynierów oraz kreowanie nowych rozwiązań przyczyniło się do obecnej pozycji MWM jako jednej z wiodących i najbardziej renomowanych marek w dziedzinie silników gazowych i agregatów prądotwórczych.

W październiku 2011 nastąpiło przejęcie MWM przez koncern CTAERPILLR.

W listopadzie 2013 MWM GmbH zminiło nazwę na Caterpillar Energy Solutions GmbH.

Obecna nazwa firmy to Caterpillar Energy Solutions GmbH.